První mečbol proměněn, aneb ženy udržely 2.ligu….

Play-out jsme zahájili v Poděbradech, se kterými máme letos zápornou bilanci, když jsme s nimi obě utkání v základní části prohráli ve vyrovnaných utkáních po dramatických koncovkách o 2 a 1 bod. Utkání v Poděbradech začalo našim dobrým nástupem a vedením 12:7 ve 4. minutě. Poté jsme nedokázali ubránit střelbu z dlouhé vzdálenosti a i díky třem úspěšných tříbodovým střelám domácích byl stav po prvních 10 minutách nerozhodný 20:20. Ve druhém hracím období jsme výrazně zlepšili obranu perimetru a domácích střelkyň, přidala se i naše zlepšená střelba a díky tomu jsme postupně navyšovali  rozdíl ve skóre na poločasových 8 bodů – 43:35. Po přestávce se domácí snažili zvrátit výsledek  zónovou obranou, se kterou jsme měli chvíli problémy, než jsme si uvědomili co na ni hrát, a i díky přesné střelbě Moniky (8 bodů ve třetí čtvrtině)  jsme i tuto čtvrtinu vyhráli výrazným rozdílem 22:15. Do poslední části jsme šli s patnáctibodovým vedením 65:50 a doufali jsme, že se nezopakuje náš kolaps z domácího utkání, kdy jsme po třech čtvrtinách vedli o 9 bodů a nakonec jsme odešli poraženi. Toto se však naštěstí nestalo a poslední 3 minuty už mohli zklamaní domácí diváci sledovat naši exhibici – 13:2. Celkový výsledek asi zcela neodpovídá dění na palubovce a je k domácímu týmu trochu krutý, ale takový  už je ženský a dívčí basketbal. Všech 8 našich hráček, z nichž čtyři jsou věkem ještě dorostenky, se zapsalo do tabulky střelců, nejvíce bodů 21 vsítila Viola Valasová, naše hostující posila pro play-out z Ostravy. Celkem 5 hráček dalo dvouciferný počet bodů. Domácí jsme přehráli v podkošovém prostoru a i naše střelba z dlouhé vzdálenosti (7 úspěšných trojek) byla nad očekávání. Děvčata podala po většinu utkání zodpovědný a koncentrovaný výkon, ikdyž zejména v obraně je stále co zlepšovat.  Utkání rozhodla asi naše větší touha po vítězství, které nám přineslo záchranu v soutěži už 3 kola před koncem nástavby. Hlavní úkol na konci smolné sezóny, udržet 2.ligu žen v Příboře,  byl splněn a nyní pojďme se ctí dohrát nástavbu. Další utkání play-out odehrajeme v Týniště n.O. v neděli 2.března. S domácími diváky se poté rozloučíme dvěma zápasy 15.-16.3.2014.