Ženy nadělovaly ve 2.lize body v Týništi a Šumperku

Malá rekapitulace toho, co se událo mezi posledním nevydařeným utkáním s Poděbrady a následujícím dvojutkáním – jeden trénink 2 „trénující“ hráčky, druhý trénink 4 „trénující“ hráčky, jedny nové bolavé záda (Míša), jedno nově poškozené koleno v utkání DL (Katka), další hráčky na marotce (křipka) a návrat zraněných hráček v nedohlednu. Po takto kvalitní přípravě jsme odjeli ke dvěma důležitým předvánočním utkáním do Týniště n.O. a Šumperku.

Sobota 21.12.2013 SK Týniště n.O. – BK Příbor 61:54 (16:11, 21:18, 13:12, 11:13

Domácí hráčky, silně pozbuzované svými fanoušky, od počátku držely otěže utkání na své straně a vlastně od prvních minut v utkání vedly a své vedení udržely až do konce utkání a po zásluze zvítězily, protože měly kromě silné touhy zvítězit na své straně bohužel i větší basketbalové dovednosti. Naše holky působily bezradně a podaly „bezkrevný výkon“. Kdybych psal technický zápis, asi by mi rámeček pro zapisování ztrát míče nestačil a naopak v kolonce doskoků by bylo místa až až.

Statistiky:

Míša Dlouhá-11b, Zuzka Monsportová-10b, Míša Drtilová-8b, Míša Broskevičová-7b, Markéta Pekarčíková-6b, Monika Gottlicherová-5b, Anička Zlevorová-5b, Lucka Rektoříková.2b.

TH-20:10-50%, trojky-2x, fauly-18

Neděle 22.12.2013 TJ Šumperk – Bk Příbor 79:65 (25:16, 16:14, 14:14. 24:21)

V Šumperku na nás čekal kvalitní a sehraný soupeř v plné síle s 12 hráčkami na lavičce a od počátku na nás vyvíjel neustály tlak, kterému jsme odolávali do 7. minuty (11:11), kdy po sérii nepřesností a zmatků při rozehrávce jsme najednou prohrávali 16:25. Devítibodový rozdíl byl na ukazateli skóre i po druhém období a 11-ti bodový rozdíl byl po třetím hracím období. Čtyřmi úspěšnými trojkami v poslední čtvrtině domácí hráčky nedopustily drama a zvítězily o 14 bodů.

Statistiky:

Míša Drtilová-20b, Míša Dlouhá-15b, Zuzka Monsportová-7b, Lucka Rektoříková-7b, Monika Gottlicherová-7b, Markéta Pekarčíková-4b, Míša Broskevičová-3b, Anička Zlevorová-2b.

TH-20:15-75%, trojky-2x, fauly-15.

Hold bez pořádného tréninku se nedá hrát basketbal na úrovni 2.ligy žen – zákony sportovního tréninku platí pro všechny a sebevětší snaha na hřišti, kterou našim holkám nelze jistě upřít, tuto přípravu nenahradí. Do konce základní části nám zbývají dvě utkání na domácí palubovce, ale zato s těžkými soupeři a to s druhým a prvním družstvem tabulky (Zlín a Olomouc) a ani případné vítězství v těchto dvou utkáních nemusí znamenat play-off … ale buďme realisté – zázraky se dějí většinou jen v pohádkách. Zřejmě nás tedy čeká letos jen tuhý boj o udržení a to asi s týmy Poděbrad a Týništěm n.O.