Ženy ukončily 2.ligu vítězně

Sobota 15.3.2014  BK Příbor – Sk Týniště n.O. – 85:61   (25:17, 24:9, 19:17, 17:18)

Sobotní utkání se sestupujícím Týništěm jsme začali dobře a i zásluhou dobré střelby jsme si vybudovali po prvních 10 minutách osmi bodový náskok – 25:17. Druhé hrací období bylo zcela v naší režii, kdy soupeř vsítil své první body až v 5. minutě, když na ukazateli skóre svítil stav 38:17. V dalších dvou čtvrtinách jsme si již vítězství v klidu pohlídali a po zásluze jsme zvítězili 85:61. Hned 6 našich hráček ze 7 nastoupivších dalo více jak 10 bodů. Celkem jsme vsítili 8 úspěšných tříbodových pokusů a trestné hody jsme měli 70%.

Statistiky:

Míša Drtilová-16b, Viola Valasová-15b, Jana Nenutilová-14b, Monika Gottlicherová-14b, Simona Rečková-13b, Lucka Rektoříková-11b, Míša Broskevičová-2b.

TH-10/7-70%, trojky -8x, fauly-12.

Neděle 16.3.2014   BK Příbor – Basket Poděbrady   –  75:69    (21:9, 17:20, 19:25, 18:15)

Nedělní soupeř přijel jen se šesti svými hráčkami, ale zato přijely všechny klíčové hráčky soupeře. V našem týmu došlo ke třem změnám. Onemocněla Monika Gottlicherová a na zápise o utkání  naopak přibyly navíc proti sobotě Markéta Pekarčíková a Zuzka Sorková. Úvod utkání byl opět v naší režii, kdy skóre postupně narůstalo v náš prospěch až na 12-ti bodový rozdíl po prvním klaksonu – 21:9. Ve druhé a třetí čtvrtině hosté zpřesnili hru i střelbu a dokázali snížit rozdíl ve skóre až na 3 body – stav před posledním dějstvím 57:54 pro Příbor. V poslední čtvrtině se dokonce v 6. minutě dostaly hostující hráčky úspěšnou trojkou poprvé v utkání do vedení – 63:64 a utkání opět směřovalo do dramatické koncovky jako již dva krát s tímto soupeřem v letošní sezóně. V 8. minutě hostující hráčky vedly o 2 body (67:69), ale od té chvíle jsme úspěšně stříleli již jen my a poslední dvě minuty jsme vyhráli 8:0 a zakončili jsme letošní naši pouť 2.ligou vítězstvím 75:69.  Skupinu play-out jsme vyhráli s třemi vítězstvími a jednou porážkou a celkově jsme obsadili 7. místo ve skupině „B“ 2.ligy.