Ženy ve 2.lize 2x prohra se Zlínem

Sobota 21.2.2015 GEMINI Zlín – BK Příbor 80:71 (26:23, 14:13, 16:11, 24:24)

První utkání skupiny u udržení nás zavedlo do Zlína. Domácí družstvo dobře známe a sehráli jsme s nimi již mnoho utkání, většinou velmi vyrovnaných. I toto utkání, jak se později ukázalo, bylo vyrovnané až do konce. První čtvrtina byla z obou stran doslova střelecké přestřelka, kdy se moc nebránilo a o to více se střílelo – 26:23. Druhé hrací období bylo vyrovnané herně i střelecky, úspěšnost střelby klesla u obou týmů na standardní úspěšnost – 14:13. I třetí část nevybočovala z našeho průměru, když jsme střídali dobré úseky se školáckými chybami zejména v obraně a před poslední částí si domácí vybudovali náskok 9 – ti bodů – 56:47. Začátek poslední části nás zastihl v dobrém rozpoložení a po třech minutách jsme šli poprvé v utkání do vedení 59:58, ještě v 6.minutě jsme vedli 63:60, ale pak zase přišel náš již tradiční výpadek a domácí si zkušeně vítězství nenechali sebrat.

Statistiky : zde

Neděle 22.2.2015 BK Příbor – GEMINI Zlín 54:71 (15:25, 12:10, 8:20, 19:16)

Nedělní odveta začala tam, kde skončilo sobotní utkání, úspěšnou střelbou Zlínských hráček a naší špatnou obranou. Již v první části si hostující hráčky vybudovaly desetibodový náskok, který jsme do poločasu jen trochu snížili na 8 bodů. Pohroma ale přišla po přestávce, kdy jen 8 našich vstřelených bodů znamenalo konec všech nadějí na lepší výsledek. Poslední část se jen více méně dohrávala a jejim stínem bylo určitě zranění kotníků Violy- snad to nebude nic vážného. Těmito dvěmi porážkami jsme vlastně již témeř jistě sestoupili z druhé ligy.