Ženy ve 2.lize 2x vítězně aneb loučení s 2. ligou v Příboře

Sobota 7.3.2015 BK Příbor – BK Pelhřimov 60:41 (20:7, 16:13, 8:13, 16:8)
Poslední tým tabulky přijel do Příbora s cílem poprvé v sezóně vyhrát, naopak náš tým naopak hrál o naději na záchranu. Vyrovnané utkání sledovali diváci v hale pouze do 4.minuty, kdy byl stav 6:6. Dalších 6 minut jsme vyhráli 14:1 a toto vedení jsme do poločasu navýšili na solidních 16 bodů – 36:20. Třetí hrací období nás nezastihlo v dobrém střeleckém rozpoložení – prohráli jsme je 8:13. Uklidňující 20-ti bodový náskok jsme si vybudovali v 7.minutě poslední části, které hosté již jen kosmeticky upravili.

Statistiky:zde

Neděle 8.3.2015 BK Příbor – BK Prostějov 84:76 (21:26, 24:22, 22:11, 17:17)
V nedělním dopolední nás čekal mnohem zdatnější soupeř – tým z Prostějova. Za první poločas tohoto utkání padlo celkem 93 bodů – hosté vyhráli 48:45, kdy útoky jasně dominovali nad obranami. Rozhodující pro výsledek celého utkání byla zřejmě 3.čtvrtina, ve které se nám výjimečně dařila střelba z dlouhé vzdálenosti (4 úspěšné trojkové pokusy) a i díky zlepšené obraně jsme si vybudovali před poslední čtvrtinou 8-mi bodový náskok. V poslední čtvrtině jsme již soupeřkám nedovolili se přiblížit na méně než 5 bodů a po zásluze jsme vyhráli letošní poslední domácí utkání ve 2.lize žen. Bohužel díky dalším výsledkům bylo toto utkání i loučením našeho družstva s druhou ligou – kdy náš sestup je již, i přes dvě vítězství, jistý. Poslední dvě utkání odehrajeme za 14 dní na palubovkách Prostějova a Pelhřimova