Ženy ve 2.lize doma 1-1

Sobota 7.12.2013  BK Příbor – BK Pelhřimov   82:68  (17:14, 23:18, 27:23, 15:13)

Sobotní utkání nám mírně usnadnil soupeř, který přijel jen se 6 hráčkami. V první čtvrtině  s námi držel soupeř vyrovnané skóre (17:14), ve druhé čtvrtině jsme odskočili na 8 bodů a zdálo se, že Pelhřimovu docházejí síly. Opak byl však pravdou, ve třetí čtvrtině nám holky z Pelhřimova nastříleli 23 bodů. Naštěstí nám šla střelba v tomto období také – našich 27 bodů je našim letošním maximem za čtvrtinu. Přetahovaná o každý bod pokračovala i v posledním hracím období a o vítězství jsme rozhodli až v samotném závěru  – poslední 3 minuty 8:0 pro nás.  Hostující hráčky zaslouží uznání za svou hru v omezeném počtu hráček. V našem týmu jsme rotovali  téměř rovnoměrně všechny hráčky a všech 9 hrajících zdravým i nemocných  hráček dalo minimálně 3 body.

Statistiky:

Míša Drtilová-19b, Anna Zlevorová-15b, Míša Dlouhá-13b, Jana Nenutilová-10b, Zuzka Monsportová-6b, Monika Gottlicherová-6b, Markéta Pekarčíková-6b, Kateřina Pekarčíková-3b.

TH-24/20-83%, trojky-4x, fauly-20.

Neděle 8.12.2013 BK Příbor – Basket Poděbrady  57:58  (10:14, 24:11, 14:14, 9:19)

Nedělní soupeř přijel v plné síle se všemi svými nejlepšími hráčkami a my jsme mu chtěli oplatit naši smolnou porážku o 2 body z Poděbrad. Do utkání jsme nastoupili v 8 hráčkách bez Míši Broskevičové, která onemocněla. Úvod utkání vyšel lépe hostům, kdy si udržovali mírný náskok celou první čtvrtinu a nakonec ji vyhráli 14:10. V druhé čtvrtině se nám začala dařit střelba  a zejména poslední minuta 6:0 pro nás byla excelentní. Do druhého poločasu jsme nastoupili soustředěně a v 8. minutě byl na ukazateli stav 48:31 pro Příbor. Náskok 11 bodů jsme si udržovali i v poslední čtvrtině – ještě v 5. minutě byl stav 55:44 pro nás. Koncovku jsme však absolutně nezvládli. Tři ztracené míče v rozehrávce, dvě nedané tutovky z pod koše, dvě uspěchané střely, zranění kotníku Jany, dva šťastné odrazy míče přímo do rukou soupeřek a v posledních vteřinách nerozhodně skákající míč po obroučce soupeřek po naší střele z blízkosti koše, který bohužel v koši neskončil – znamenaly šťastné vítězství soupeřek o 1 bod.

V pátek ve 20 00 bych tři body bral vzhledem ke zdravotnímu stavu všemi deseti, ale po našem dobrém a bojovném výkonu na hřišti v sobotu i neděli jsou tři body trochu zklamání. Štěstíčko z Nymburku se od nás odvrátilo a přálo víc soupeři, to se stává … hlavu vzhůru nic není ztraceno jdeme bojovat dále o play-off. Zřejmě jsme na delší čas ztratili další hráčku. Kotník Jany Nenutilové asi bude potřebovat delší léčbu. Začínám mít strach, že basketbalovému klubu Příbor pojišťovna, u které máme sjednáno úrazové pojištění,  vypoví smlouvu, abychom ji nezruinovali.

Vzhledem k dalším výsledkům utkání se tabulka 2. ligy skupiny B ještě více zamotala a je možné ještě úplně všechno. Snad jen vedení Olomouce se zdá být jasné. Soustřeďme se nyní na  příští důležité kolo v Týništi a v Šumperku a dejme se hlavně zdravotně co nejvíce do pořádku.