Ženy ve 2.lize postoupily do play-off….

Sobota 23.2.2013  Bk Příbor – ŠBK PH Sadská   79:68  (17:21, 25:13, 23:7, 14:27)

Holkám ze Sadské jsme chtěli vrátit porážku z našeho prvního letošního utkání v Sadské, které jsme prohráli o 3 body. Soupeřky přijely díky sněhové kalamitě o hodinu později a tak příborská děvčata byla již dost „přerozcvičovaná“ a otrávená z čekání. Úvod utkání nám nevyšel podle našich představ a první čtvrtinu jsme prohráli 17:21. Od druhé čtvrtiny jsme přitlačili na pilu a prvních 7 minut jsme vyhráli 19:3. V závěru čtvrtiny sice soupeřky trochu snížily rozdíl ve skóre, ale i tak jsme šli do kabin s vedením 42:34. Ve třetím období jsme pokračovali v dobrém výkonu a naše vedení jsme postupně navyšovali až na 24 bodový rozdíl. V poslední čtvrtině jsme si vítězství pohlídali a po zásluze jsme vyhráli o 11 bodů 79:68. Střelecky excelovala Míša Drtilová (25bodů), celý tým ale zaslouží pochvalu za předvedenou hru proti rychlému a běhavému soupeři, který nám nedal ani metr prostoru zadarmo.

Statistika:

Míša Drtilová -25b, 1×3, Míša Dlouhá – 12b, Jana Cvernová-8b, Zuzka Bartošová.8b,, 1×3, Zuzka Monsportová-8b, Jana Nenutilová-6b, Monika Gottlicherová-6b, Simona Rečková-4b, Lucka Rektoříková-2b, Jana Rosíková-Ob.

TH-11/7-64%, trojky 2x, fauly-24.

Neděle 24.2.2013  BK Příbor – Basket Poděbrady   66:51  (19:14 17:17 12:9 18:11)

Před posledním utkáním základní části, i díky ostatním výsledkům, ještě nebylo vůbec rozhodnuto o pořadí v tabulce 2.ligy. Do utkání jsme šli s tím, že jedině vítězství nám zaručuje 2.ligu i pro příští sezonu bez ohledu na ostatní výsledky. První hrací období jsme zahájili dobře a nebýt opět 5 neproměněných trestných hodů z 12 pokusů mohlo být naše vedení vyšší než pětibodové. Druhá část byla vyrovnaná jak herně tak i výsledkově, škoda jen poslední minuty, kdy jsme naší nesoustředěností v obraně a zbytečnými fauly nechali soupeře snížit náš náskok. Ve třetí části dominovali na obou stranách obrany, čemuž odpovídá i skóre -12:9. V posledním hracím období jsme navýšili rozdíl ve skóre ve 2.minutě na 16 bodů a zdálo se být rozhodnuto, pak jsme si nechali dát dvě trojky po sobě a museli jsme se opět probudit a začít hrát. Závěr utkání jsme ale zvládli na jedna mínus a  vyhráli jsme o 15 bodů.  V tomto utkání rozhodla naše velice dobrá obrana, kdy se nám podařilo ubránit klíčovou hráčku soupeře s č.13-jen 6 bodů. Trochu mrzí jen 6 obdržených trojek. Opět jsme podali kolektivní výkon, kdy jsme zapojili do hry všechny hráčky, 9 z nich  bodovalo a 4 hráčky vsítily dvouciferný počet bodů.

Statistika:

Jana Cvernová-13b, Jana Nenutilová-11b, Míša Drtilová-11b,1×3, Míša Dlouhá-10b, Zuzka Bartošová-8b,1×3, Simča Rečková-4b, Zuzka Monsportová-4b, Jana Rosíková-3b,1×3, Monika Gottlicherová-2b, Lucka Rektoříková-0b.

TH 33/25-76%, trojky 3x, fauly-22.

Po odehrání všech zápasů základní části 2.ligy jsme se díky lepší vzájemné bilanci tří družstev se stejným počtem bodů (Příbor, Zlín, Nymburk) umístili na 4. místě což znamená postup našeho družstva do play-off  2.ligy, kde se hraje o postup do 1.ligy. V prvním kole budeme hrát s družstvem TJ Lokomotivou Liberec, které je jako vítěz základní části vysokým favoritem. Míč je ale kulatý a nám se již letos podařilo tento tým jednou porazit …. První dvě utkání odehrajeme na hřišti soupeře 9. a 10.3., případné další dvě utkání 23. a24.3. odehrajeme  v Příboře. Hraje se na tři vítězná utkání a my nemáme již co ztratit. Po katastrofálním začátku soutěže ( po prvních čtyřech utkáních poslední místo bez vítězství) je tento výsledek téměř zázrakem.