Ženy ve 2.lize přivezly dvě vysoké porážky

Sobota 9.2.2013  TJ Lokomotiva Liberec – BK Příbor – 72:57 (22:16, 16:15, 14:14, 20:12)

Náš první historický výjezd na sever republiky do Libereckého kraje jsme zahájili v Liberci s lídrem tabulky 2.ligy. Domácí nás v historické tělocvičně tentokrát nepodcenili, jako se ji to stalo v Příboře a od počátku udávali tempo hry. Do poločasu si domácí tým vybudoval sedmibodový náskok. Do druhé půle jsme vstupovali s obavami, protože jsme za první poločas stihli vyrobit 18 faulů a hned čtyři naše hráčky jich měly po třech. Druhou půli jsme začali zónovou obranou, která se nám vcelku dařila a soupeře jsme udrželi na sedmibodovém rozdílu. V poslední čtvrtině si domácí vedení pohlídali a zaslouženě zvítězili. Proti nejlepšímu družstvu naší skupiny jsme na jeho palubovce odehráli vcelku povedené utkání.

Statistiky:

Zuzka Bartošová -11b, Jana Cvernová-9b, Míša Dlouhá-8b, Jana Nenutilová-8b, Míša Drtilová-8b, Monika Gottlicherová-4b, Simona Rečková-4b, Lucka Rektoříková-3b, Zuzka Monsportová-2b.

TH-29/18-62%, trojky -1x, fauly-25.

Neděle 10.2.2013  Bižuterie Jablonec n.N. – Bk Příbor – 96:70  (20:22, 33:14!!!, 24:14, 19:20)

V neděli nás čekal nevyzpytatelný soupeř v Jablonci n.N. Úvod utkání nenaznačoval nějaké problémy, v 7. minutě jsme vedli 20:7… pak však nastalo něco, co ani nevím jak bych popsal. Po oddechovém čase domácích přišla na hřiště dva zcela odlišné týmy. Domácí hráčky začaly makat, do koše jim padalo všechno a na nás přišla „deka“, kterou již dlouho nepamatuji. Od tohoto okamžiku jsme do poločasu za 13 minut hry obdrželi od domácích hráček 46 bodů a vstřelili  jsme jen 16 …. Poločasový výsledek byl 53:36 a o utkání bylo rozhodnuto. Nenašli jsme v sobě fyzické ani morální síly na obrat a do konce utkání jsme soupeři dovolili navýšit rozdíl ve skóre na 26 bodů – což je náš letošní nejhorší výsledek. Prostě jsme si vybrali „den blbec“, který přijde na každé družstvo.

Stratistiky: Míša Drtilová – 21b,  Míša Dlouhá – 14b, Jana Nenutilová – 8b, Zuzka Monsportová -7b, Jana Cvernová-6b, Simona Rečková -6b, Zuzka Bartošová – 6b, Lucka Rektoříková-2b, Monika Gottlicherová-0b.

TH-13/13-100%, trojky 3x (domácí 7x), fauly – 18.

Do konce základní části zůstávají dvě utkání. Obě tato utkání odehrajeme na domácí palubovce proti družstvům Sadské a Poděbrad za 14 dní 23. a 24. února. Situace v tabulce se zamotala ještě více než byla a po posledních zápasech můžeme být 4, ale i 9. Přijďte povzbudit naše holky v rozhodujících utkáních sezóny.