Ženy ve 2.lize zvítězily výrazně nad Zlínem

Neděle 19.1.2014  BK Příbor – SKB Zlín  82:52  (25:10, 15:14, 22:12, 20:16)

Náš tradiční a dobře známý soupeř z města obuvi ze Zlína k nám přijel v neděli dopoledne po sobotní porážce o 21 bodů v Olomouci, kdy ale ještě po třech čtvrtinách tam byl stav vyrovnaný a oba soupeři mohli myslet na vítězství. Vlastní utkání začalo našim velkým náporem a Zlínskou nemohoucností trefit náš koš i z těch nejjasnějších pozic. Naše vedení narůstalo až na neuvěřitelných 19:2 v 8. minutě, poté se hosté začali také trefovat a korigovali výsledek do přestávky na 25:10. Druhé dějství bylo vyrovnané jak herně tak i výsledkově. Náš střelecký rozlet trochu přibrzdila zóna soupeře. Po přestávkovém odpočinku jsme opět zahájili střelecké hody a prvních 7 minut  třetí čtvrtiny jsme vyhráli 18:4 a prakticky jsme rozhodli o výsledku. V poslední části jsme si dobrou obranou a solidní střelbou výsledek nejen pohlídali, ale ještě jsme rozdíl ve skóre navýšili na 30 bodů.  Naše aktivita směrem ke koši soupeřek byla často zastavována jen za cenu faulů a naše trestné hody byly velice dobré (26 pokusů – 20 úspěšných) – 76%. Velké pozitivum vidím v tom, že jsme střelbu rozložili mezi všechny naše hráčky – 5 jich dalo 10 a více bodů, další 3 hráčky daly 6 – 8 bodů a soupeř neměl možnost se soustředit při bránění jen na naše nejlepší střelkyně. Je jen velká škoda, že jsme se střelecky  a snad i herně probudili až v předposledním kole základní části soutěže v době, kdy naše účast v play-off je již jen teoretická. V posledním kole základní části budeme hrát opět na domácí palubovce se zatím vedoucím celkem soutěže  OSK Olomouc a nezbývá nám než doufat, že náš „Jánošíkovský“ styl v této sezóně, kdy bodově bohatým celkům bereme a bodově chudším velkoryse dáváme,  bude pokračovat ….