Ženy ve druhé lize prohrály s lídrem tabulky aneb zázrak se nestal…

Do posledního utkání základní části, proti vedoucímu družstvu soutěže a jistému vítězi základní části druhé ligy,  jsme šli s nadějí, že případné vítězství nám zajistí již jistě záchranu v soutěži, jelikož možnost našeho postupu do play-off  padla již po výsledcích v minulém kole. Před zápasem bylo na palubovce netradičně mnoho bílých domácích dresů. Toto nebylo dáno návratem zraněných hráček, ale fotografováním týmu. Po 5 minutách práce zkušeného a ostříleného fotografa Ivoše se třetina bílých dresů z palubovky vytratila a zůstala opět jen osmička provozuschopných.  O tom jaký je rozdíl mezi oběma  týmy se mohli diváci přesvědčit již v první čtvrtině, kterou jsme prohráli  jasně 10:21. Soupeř nás jasně přehrál v útoku i obraně a i když se mu nedařila moc střelba získal pohodový náskok. Na konci první čtvrtiny se stala další pohroma pro naše družstvo – zranila se další naše podkošová hráčka (Zuzka si podvrtla kotník) a počet našich hráček schopných hry klesl na 7. Ve druhém a třetím hracím období hostující hráčky zejména dobrou střelbou z dálky navyšovaly své vedení na rozdíl 18 bodů – 37:55.  Naše vítězství v poslední čtvrtině znamenalo z naší strany jen kosmetickou úpravu skóre na konečných přijatelných 54:69. Po základní části soutěže jsme se umístili na 7. místě a budeme hrát skupinu o udržení s celky Poděbrad a Týništěm nad Orlicí. Do konce soutěže nám tedy zbývá odehrát 4 utkání a čeká nás tuhý boj o záchranu. Snad jsme si už porci smůly vybrali  v letošní sezóně  celou a nějak solidně soutěž dohrajeme.

Termíny našich dalších utkání jsou: 15.2.2014 hrajeme v Poděbradech, 2.3.2014 hrajeme v Týništi nad Orlicí  a  15. a 16.3 hrajeme dvě utkání v Příboře.