Ženy „výrazně“ zlepšily skóre – dvě vítězné utkání +4body

Sobota 17.11.2012   BK Příbor – Bižuterie Jablonec n.N. – 65:64 (22:10, 11:15, 21:17, 11:22)

Po přerozdělení družstev ve skupinách 2.ligy žen před touto sezónou se do východní skupiny dostaly i hráčky Jablonce a Liberce a proto jsme očekávali v příborské hale pro nás neznámé, ale  basketbalově atraktivní soupeře. Hosté z  města bižuterie posíleni o extraligové dorostenecké pendly z Trutnova začali vlažně, nám šla kombinace a střelba a výsledkem toho bylo naše vítězství v první čtvrtině 22:10. Ve druhé čtvrtině na nás hosté postavili zónovou obranu a opět začaly potíže. Než jsme se vzpamatovali bylo sníženo na 24:20 (v 7. minutě). Poté naštěstí přišel náš zlepšený pohyb v útoku, dvě úspěšné trojky a vypadalo to opět lépe. Radost nám trochu pokazily soupeřky, které se sirénou vsítily trojku z poloviny hřiště (letos již druhá takto obdržená trojka). Třetí čtvrtina byla vyrovnaná jak herně tak i výsledkově. Se začátkem poslední čtvrtiny na nás přišla opět střelecká deka, kterou protrhla jen Štupi svou trojkou a prvních 5 minut jsme prohráli 3:10. Soupeř snižoval bod po bodu náš náskok a opět se blížila napínavá koncovka. 20 vteřin před koncem jsme měli míč v držení na soupeřově polovině a úkol zněl jasně vyhodit a nějak to dohrát na polovině Jablonce.  Jana však usoudila, že by takto zahraná koncovka byla nudná a rozhodla se, že trochu zvedne všem přítomným divákům adrenalin v krvi. Po její nesmyslné střele za tři body soupeř ještě dvakrát atakoval střelecky náš koš, avšak naštěstí bez úspěchu. Další jednobodové vítězství bylo doma.

Statistiky:

Míša Dlouhá -14b, Zuzka Bartošová -13b, Jana Cvernová -9b, Míša Drtilová – 9b, Monika Gottlicherová – 5b, Lucka Rektoříková -4b, Zuzka Monsportová -4b, Kristýna Štupáková – 3b, Leona Holubová – 2b, Jana Nenutilová -2b, Simona Rečková – 0b.

TH: 7/5, trojky – 4x, fauly – 17

Neděle 18.11.2012   BK Příbor – TJ Lokomotiva Liberec I – 71:68 (17:4, 21:26, 19:17, 14:21)

Zatím vedoucí a neporažený tým naší skupiny z Liberce přijel do Příbora v neděli po sobotním vítězství ve Zlíně a chtěl si smlsnout i na nás. V našem týmu po sobotě došlo ke dvěma ztrátám již před začátkem utkání – onemocněla Lucka a s krásnou bílou dlahou na ruce dorazila Monika. Nic nám to ovšem neubralo na elánu a v 7. minutě svítil na ukazateli skóre stav 13:0 a po první čtvrtině byl stav 17:4 !!! pro nás. Hostující hráčky se jen pomalu probouzely a rozjížděly a v poločase jsme stále vedli o 8 bodů. Třetí hrací období bylo jako na houpačce – nástup šňůra 6 bodů Příbora, poté přišla šňůra 9bodů Liberce a opět naše šňůra 6bodů. Do poslední čtvrtiny jsme šli s náskokem 10 bodů. Únava a nervozita nás opět začaly svazovat a utkání směřovalo opět k dramatu. Naštěstí režii závěrečných minut vzala na sebe naše nejzkušenější hráčka Míša Dlouhá a za poslední 4 minuty dala 8 z našich 10 bodů a soupeři nezbývalo  nic jiného než dát v posledních 10 vteřinách tři body, aby alespoň vyrovnal a vynutil si prodloužení, což se mu i přes velkou snahu naštěstí nepovedlo.

Statistiky:

Míša Dlouhá -17b, Míša Drtilová – 16b,  Jana Cvernová -15b, Zuzka Monsportová -9b, Jana Nunutilová – 6b, Simona Rečková – 4b, Zuzka Bartošová -2b, Leona Holubová -2b,  Kristýna Štupáková – 0b.

TH: 16:13, trojky 2x, fauly -22

Za obě utkání musím holky pochválit za obětavý a kolektivní výkon, zlepšil se doskok a obrana, přidala se i slušná střelba, ikdyž v neděli bylo těch neproměněných tutovek opravdu hodně – královnou nedělních dvojtaktů byla určitě Zuzka … tréninky nejmladších minižáků mám v úterý, čtvrtek a pátek od 16 00 na ZŠ npor Loma.

Závěrem chci požádat holky, aby nechali moji nervovou soustavu trochu odpočinout a zkusily někdy vyhrát i poslední hrací období a odpustily si ty koncovky. Příští kolo zajíždíme letos naposled na palubovky soupeřů a to do Poděbrad a Sadské. S domácím publikem se rozloučíme v předehrávce poledního letošního kola a to v pátek 7.12. v utkání se Zlínem.