JUNIORKY OPĚT JEN NA PADESÁT PROCENT

Příborské juniorky si v případě úspěšných výsledků mohly již téměř s jistotou zajistit konečné umístění mimo sestupové pásmo. Stačilo jen zvítězit v obou utkáních. Zatímco v sobotu se podařilo vítězství s kvalitnějším soupeřem doslova vybojovat, nedělní výkon na znatelně snadnějšího soupeře nestačil. Těžko se však dal očekávat výraznější úspěch, když hráčky celých čtrnáct dnů od posledních zápasů téměř netrénovaly. A tak když k sobotní výhře stačilo pořádně zabojovat, v neděli se pak již v plném rozsahu projevily nedostatky ve střelecké úspěšnosti a naprosto mizerná obranná činnost. Příborské juniorky v dosavadním průběhu soutěže obdržely ze všech účastníků nejvíce nastřílených košů. Zkrátka je jasná absolutní netrénovanost a v případě, kdy je i tak úzký kádr omezený neúčastí 3 hráček (nemoc), má soupeř cestu k vítězství hodně snadnou.

V sobotní večer po tradičním úvodu, kdy příborské juniorky prohrávaly až o 10 bodů, nic nenasvědčovalo, že zápas bude až do samotné koncovky vyrovnaný a rozhodne bojovnost v dalších herních obdobích. Jiný způsob hry proti trénovanějším, střelecky úspěšnějším extraligovým mladším dorostenkám posíleným o pendly z juniorské extraligy by k úspěchu nevedl. Rovněž pomohlo vyvarování se zbytečných faulů, a tak celý kádr 7 hráček dovedl za vydatného povzbuzování příborského fan-klubu utkání až do vítězného konce.

8.2. LIGA JUNIOREK U19 SBŠ OSTRAVA „B“ – BK PŘÍBOR 67:73 (22:15, 15:20, 12:13, 18:25)

fauly 28/16, pro 5 faulů nedohrála Pavlicová (Os), TH 22/16-46/32, trojky 3/1

Příbor: Drabíková, Broskevičová 9, Večeřová 4, Sorková 14, Fialová 26, Pekarčíková K. 7, Pekarčíková M. 13

Ostrava: Josková 19,Galusová 13, Marková 9, Vinohradská 6

Nedělní ranní zápas začal vyrovnaným průběhem. Ale vzhledem k tomu, že příborské hráčky nedokázaly proměnit naprosto vyložené šance a navíc totálně vybuchly podkošové hráčky na doskoku, povedlo se domácím ve druhé čtvrtině odskočit až na rozdíl 10 bodů. Po následném náznaku bojovnosti došlo ve třetí čtvrtině k převrácení skóre a mírný rozdíl se dařilo udržovat téměř po celou čtvrtou čtvrtinu. Neskutečné množství chyb však nakoplo domácí k závěrečnému obratu, na který již příborské hráčky nedokázaly reagovat. Hlavní příčinou porážky je určitě nízká trénovanost a z ní vyplývající hrozná střelecká úspěšnost a dále skoro nulový zisk míčů na doskoku a to i přes znatelnou výškovou převahu.

9.2. LIGA JUNIOREK U19 LOKOMOTIVA KRNOV – BK PŘÍBOR 72:67 (25:22, 17:16, 10:17, 20:12)

fauly 25/18, pro 5 faulů nedohrály Strakošová a Glacová (obě Kr), TH 22/15-38/19, trojky 1/0

Příbor: Drabíková, Broskevičová 13, Večeřová 7, Sorková 19, Fialová 15, Pekarčíková K., Pekarčíková M. 7

Krnov: Strakošová 18, Dudová 18, Sedláčková 9, Glacová 7, Melcrová 7, Thiebergerová 6