Hráčky U15 vybojovaly v Ostravě první výhru sezóny

První sezónní výhru si v neděli 1. října ve třetím utkání Nadregionální soutěže na palubovce Basketu Ostrava připsaly starší žačky U15. O den dříve hrály taktéž v Ostravě proti béčku SBŠ, kterému ale podlehly o deset bodů.

SBŠ Ostrava B – BK Příbor 47:37 (13:12, 25:17, 38:24)

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: V sobotním utkání děvčata uhrála velmi dobře první čtvrtinu. Další dvě byly ale z naší strany velmi slabé. Hráčky přestaly bojovat, čehož soupeřky dokázaly využít a vytvořily si až dvacetibodový náskok, který jsme v poslední čtvrtině už jen snížili. Přes porážku už jsem v utkání viděl náznaky zlepšení herního projevu, ale soupeř nás trestal za zbytečné ztráty, které jsme produkovali. Velká škoda výpadku ve 2. a 3. čtvrtině, jinak děvčata podala velmi slušný výkon hlavně v závěru utkání.

Body: Špačková 14, Hofmanová 6, Zlámalová 5, Rašková a Zajícová 4, Wavrová 3 (1 trojka), Netušilová, Pěnčíková, Masopustová, A. Jurečková, Činčalová a Šmídová 0. Fauly: 20/12. Trojky: 3/1. TH: 9/2(22,2%) – 27/10 (37,0%).

Basket Ostrava – BK Příbor 42:62 (12:12, 25:26, 31:47)

Komentář trenéra Miroslava Sýkory: V nedělním utkání nastoupila děvčata proti družstvu Basket Ostrava v pěkném upraveném prostředí Trojhalí na místech bývalé koksovny Karolina. Utkání bylo až do konce prvního poločasu velmi vyrovnaný. Úvod třetího dějství ale patřil nám. Začaly se uplatňovat hlavně podkošové hráčky a tuto část hry jsme vyhráli 21:6 a tím celé utkání rozhodli. V závěru tak by prostor k prostřídání sestavy, přesto jsme udrželi dvacetibodový náskok až do posledních vteřin zápasu. Musím všechny hráčky pochválit za bojovnost hlavně v obraně, kde jsme soupeřky dostávaly pod tlak a tím jsme získávaly míče. Rychlým přechodem do útočné poloviny se následně podkošové hráčky snadno prosazovaly.

Body: Hofmanová 17, Špačková 16, Zajícová 10, Rašková 7, Wavrová 6, Zlámalová 4, Netušilová 2, Pěnčíková, Masopustová, A. Jurečková, Činčalová a Šmídová 0. Fauly: 10/8. Trojky: 2/0. TH: 11/4 (36,4%) – 11/4 (36,4%).

V příštím kole Nadregionální soutěže zajíždí hráčky U15 do Havířova, kde se utkají v sobotu 14. října od 9 hodin s družstvem TJ START.