Juniorky si připsaly úvodní ligovou výhru v sezóně

Pouze jedno utkání odehrály o víkendu příborské basketbalové juniorky. Do utkání s nováčkem juniorské ligy Basketem Ostrava tak mohly dát všechno, což se podepsalo po úvodní výhru v soutěži.

BK Příbor – Basket Ostrava 78:45 (18:2, 36:18, 58:28)

Hodnocení trenérky Michaely Drtilové: Do utkání jsme vstoupily velmi dobře a dobrou prací v útoku i v obraně jsme dosáhly po první čtvrtině na skóre 18:2. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme přestaly, zřejmě pod vlivem dvacetibodového náskoku, naprosto hrát, a dovolily jsme soupeřkám vrátit se do utkání.

Ve třetí čtvrtině jsme opět zapnuly a vytvořily jsme si uklidňující bodový náskok. To mělo za následek další polevení a v poslední čtvrtině jsme opět předváděly velmi špatný výkon, zejména na obranné polovině. Nedůraz pod našim košem zejména na doskoku je opravdu tristní. Pokud budeme takto hrát dále, ostatní soupeři nás krutě potrestají. Holky musí začít hrát zodpovědněji, každá musí začít u sebe. A zodpovědnost k utkání začíná už mimo hřiště…

Body: V. Reichertová 19, Drabíková 16 (1 trojka), Šimíčková 11 (1 trojka), K. Reichertová 10, Kostelníková a Sobková 6, Hejtmánková 4, Maléřová 3 (1 trojka), Rubinová 2, Chromečková 1. TH: 23/15 (62,5%). Trojky: 3. Fauly: 20.