Brněnský týden pouze s jednou výhrou

Hned třikrát se v lize žáků U15 utkali příborští basketbalisté s týmem z jihomoravské metropole. „Brněnský“ týden zahájili  ve čtvrtek 8. listopadu na půdě vedoucího a zatím neporaženého týmu tabulky – Tygři JBC Brno. Poté přivítali Šlapanice a na závěr se postavili týmu SAM Brno.

Tygři JBC Brno – BK Příbor 99:48 (26:12, 30:10, 23:14 , 20:12)

Body: Havel 9 (1 trojka), Kubečka 9 (1 trojka), Machala 8 (1 trojka), Dostál 7, Michna 6, Hanzlík 5, Bentkowski 2, Linart 2, Mich. Slovák 0, Maléř 0. TH: 15/7. Trojky: 3. Fauly 11. Užitečnost: Havel 7, Dostál 6, Machala a Michna 4.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Do třetí minuty prvního hracího období jsme vedli, pak však domácí přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, ovšem my jsme zůstali u původního. Skóre proto začalo pozvolna narůstat ve prospěch Tygrů. Nestačili jsme rychlostně a ani na doskoku. V poločase už domácí vedli o více jak 30 bodů a zbytek utkání se již jen dohrál. Vidím jen dva klady tohoto zápasu, nedostali jsme stovku a nikdo se nezranil.

BK Příbor – Sokol Šlapanice 81:54 (18:18, 23:10, 24:14, 16:12)

Body:  Havel 25 (2 trojky), Dostál 16, Machala 9, Hanzlík 7, Michna 5, Smažák 4, Bentkowski 4, Maléř 2, Mar. Slovák 2, Mich. Slovák 2, Linart 0. TH: 32:13. Trojky: 3. Fauly: 19. Užitečnost: Havel 25, Dostál 12, Hanzlík 4.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Utkání s posledním týmem tabulky jsme začali ospale. První čtvrtina skončila smírně 18:18. Od druhé části jsme zápas ovládli a postupně jsme navyšovali vedení na konečných 27 bodů.

BK Příbor – SAM BŠM Brno 46:57 (10:24, 16:8, 13:9, 7:16)

Body: Dostál 16, Machala 10, Kubečka 8, Havel 7 (1 trojka), Hanzlík 4, Linart 1, Bentkowski, Mar. Slovák, Mich. Slovák, V. Ivánek a Michna 0. TH: 26:15. Trojka: 1. Fauly: 22. Užitečnost: Dostál 8, Machala 7, Kubečka 5.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Nedělní soupeř byl z opačného konce tabulky, než sobotní protivník – zatím mu patří 2. místo. V úvodu utkání jsme si vytvořili několik velice dobrých střeleckých pozic, které jsme však proměnili jen z malé části. Proto měli po první čtvrtině hosté výrazně na vrch – 10:24.

Ve druhé a třetí části jsme přece jen zlepšili střelbu a postupně jsme snižovali náskok soupeře až na dva body před poslední částí. Ve třetí minutě posledního hracího období jsme šli poprvé do vedení 44:41. pak nám však dal někdo na koš „dekl“ a do konce utkání jsme už žádný bod ze hry nedali. Brňané vyhráli 57:46 a my jsme si připsali čtvrtou ligovou porážku v sezoně.