Kadetky měly proti Ostravě skvělý jen úvod

V předposledním utkání sezony v Nadregionální lize přivítaly příborské kadetky na palubovce haly Masarykova gymnázia v Příboře Basket Ostrava. Přes vyhrnou první čtvrtinu na favorizovaného soupeře, který si zahraje kvalifikaci o postup do ligy nestačily.

BK Příbor – Basket Ostrava 44:73 (19:14, 27:36, 33:57)

Body: Hofmanová 21, Zajícová 8, Wavrová 6, Špačková 4, S. Kostelníková 3, Rašková 2, Šmídová a Rubinová 0. Fauly: 21/15. Trojky: 0/4. TH: 11/6 (54,5%)-29/24 (82,8%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: Začátek utkání naše děvčata zvládla velmi dobře a po velmi dobrém výkonu vyhrály úvodní čtvrtinu 19:14. Pak ale přišel útlum, přestali jsme se prosazovat ve střelbě a měli jsme i dost technických ztrát. Toho soupeř pochopitelně využil a začal zvyšovat svůj náskok, který ve 3. čtvrtině narostl na propastných 24 bodů.

V poslední čtvrtině se hra našeho družstva trochu zlepšila, ale na výsledek už to nemělo vliv. Hostující družstvo z Ostravy zaslouženě zvítězilo rozdílem devětadvaceti bodů i zásluhou vynikající střelby trestných hodů 29/24 (82,8%). I přes tuto vysokou porážku děvčata bojovala a snažila se soupeři herně vyrovnat.

V posledním Nadregionální ligy, skupiny D budeme hostit v sobotu 4. května od 10 hodin Basket Valašské Meziříčí.