Nekompletní tým v Opavě neuspěl

Kluci U13 odehráli v Opavě dvě utkání Oblastního přeboru. V nekompletní sestavě ale oba zápasy prohráli.

BK Opava – TOROLA Basket Team Příbor 57:51 (17:12, 20:13, 10:14, 10:12)

Body: Kött 12, V. Pustějovský 10 (TH: 2/0), Bordovský 9 (7/3), Domitra 8 (2/0), Vít Gabzdyl 6 (2/2), Kuliha 4, Masopust 2. TH: 13:5 (38,45%). Fauly: 9.

BK Opava – TOROLA Basket Team Příbor 54:42 (9:8, 19:8, 14:9, 12:17)

Body: Bordovský 13 (TH: 7/3), V. Pustějovský 8, Domitra 7 (6/1), Kött 6, Frydrych 4, Vít Gabzdyl a Kuliha 2. TH: 13:4 (30,77%). Fauly: 9.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: K zápasům do Opavy jsme opět neodjížděli v kompletní sestavě a musím říct, že nám chyběli dost důležití hráči. Navíc si David Domitra při rozcvičování zablokoval krk, což pro něho bylo hodně, ale hodně nepříjemné. Klobouk dolu před ním, že odehrál obě utkání, navíc bez střídání.

Další smůlu jsme si vybrali minutu a půl před koncem prvního utkání, kdy jsme se soupeři přiblížili na jediný bod. Místo abychom přetáhli vítězství na svou stranu, inkasovali jsme pět bodů a navíc jsme přišli o zraněného Víťu Gabzdyla, který do druhého utkání už téměř nezasáhl.

O výsledku druhého utkání rozhodla druhá čtvrtina, kterou jsme prohráli o 11 bodů. Nezbývá mi, než se znovu a znovu zeptat, proč čtvrtou část, ve které hrají stejní hráči na obou stranách, vyhrajeme o pět bodů. Je to velká škoda, protože na soupeře máme, což dokazujeme v průběhu téměř celého zápasu, ale vždy nás srazí jeden úsek hry. Věřím, že pokud budeme v kompletní sestavě a bez zdravotních omezení, dokážeme porazit i takový tým jakým je Opava.