Příbor v extralize deklasoval USK Praha

Z poloviny povedený víkend prožili na pražských palubovkách příborští basketbalisté U15. V sobotu 2. března podlehli Sokolu Pražskému, náladu si ale výrazně vylepšili v neděli, kdy přehráli USK Praha rozdílem téměř 40 bodů.

Sokol Pražský – BK Příbor 96:54 (27:17, 24:10, 24:7, 21:20)

Body: A. Ivánek 19 (1 trojka), Dostál 13, Havel 10 (2 trojky), Michna 4, Machala 3 (1 trojka), Kubečka 2, Michal Slovák 2, Bentkowski 1, Hanzlík, Maléř, Marek Slovák a Smažák 0. Trojky: 4. TH: 13/6-46%. Fauly: 11.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: Pražský víkend jsme začali u Sokolů na Žitné ulici. Úvod utkáním nám vyšel hlavně střelecky a obroučkou prolétlo téměř vše co jsme vystřelili. Bohužel v závěru jsme udělali tři hloupé chyby a domácí šňůrou 13:0 v posledních dvou minutách obrátili skóre ve svůj prospěch.

Od druhé části utkání nás začali přehrávat Sokolové dravostí a rychlostí, a když nám úplně odešel doskok nebylo už o vítězi nejmenších pochyb. Na našich borcích se určitě projevil prázdninový týden, kdy ještě někteří nesundali asi z nohou lyžáky.

USK Praha – BK Příbor 39:76 (3:27, 10:21, 7:18, 19:10)

Body: Smažák 17, A. Ivánek 16 (1 trojka), Havel 13 (2 trojky), Dostál 6, Marek Slovák 5, Michal Slovák 5 (1 trojka), Machala 5, Hanzlík 4, Michna 3, Bentkowski 2, Kubečka a Maléř 0. Trojky: 4. TH: 26/16-62%. Fauly: 16.

Hodnocení trenéra Miroslava Slováka: V neděli jsme zavítali na Folimanku. Domácí, kteří byli oslabeni o tři klíčové hráče, jsme v první čtvrtině k ničemu nepustili a výsledek 27:3 pro nás hovoří o dění na palubovce jasně. I druhá čtvrtina byla z naší strany velmi dobrá a v poločase svítil na tabuli stav 13:48.

Ve druhé části utkání dostali herní příležitost hlavně naši mladší hráči ročníku narození 2005. V poslední části jsme výrazně polevili v nasazení a přes prohranou čtvrtou desetiminutovku jsme dokráčeli k výraznému vítězství. Deset hráčů bodovalo a nejlepším střelcem byl Pavel Smažák (17 bodů). Že by konečně střelecké probuzení?