Kadetky na úvod dvakrát porazily Valmez

Lepší začátek soutěže si příborské kadetky snad ani přát nemohly. V sobotu 5. a v neděli 6. října se v Nadregionální lize – skupině Sever utkaly dvakrát s Valašským Meziříčím a jak doma, tak u soupeře zvítězily.

BK Příbor – Basket Valašské Meziříčí 51:40 (18:9, 23:24, 37:31)

Body: Tereza Špačková 15, Markéta Zajícová 12, Nikol Wavrová 8, Vendula Zlámalová 7, Hana Tomaškovičová 4, Iva Rašková a Klára Šmídová 2, Hana Peterová 1, Jana Netušilová, Johana Pešatová, Kateřina Halamíčková a Lucie Plačková 0. Fauly: 13/17. 5 chyb: 1/0. TH: 19/9 (47,4%)-16/7 (43,7%).

Basket Valašské Meziříčí – BK Příbor 49:73 (11:20, 24:37, 36:59)

Body: Lucie Plačková 18, Tereza Špačková 17, Vendula Zlámalová 14, Iva Rašková 12, Jana Netušilová 6, Hana Peterová 4, Hana Tomaškovičová 2, Johana Pešatová a Kateřina Halamíčková 0. Fauly: 12/7. Trojky: 1/1. TH: 8/6 (75,0%)-13/6 (46,2%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: V sobotním domácím utkání jsme měli výborný vstup do utkání a úvodní čtvrtinu jsme ovládli poměrem 18:9. Ve druhé části prvního poločasu ale přišel útlum a hostující družstvo vyhrálo poločas o jeden bod (24:23). Ve druhé polovině utkání se ale hra našeho týmu herně zlepšila jak v obranné činnosti, tak hlavně v útoku. Výsledkem byl bodový obrat a výrazné vedení po třetí čtvrtině. Hráčky zaslouží za velmi dobrý výkon a zasloužené vítězství pochvalu.

K nedělní odvetě jsme do Valašského Meziříčí cestovali bez tří hráček (Markéty Zajícové, Nikoly Wavrové a Kláry Šmídové), přesto děvčata podala ještě lepší výkon než v sobotním utkání a zaslouženě přehrály domácí celek rozdílem 24 bodů. V tomto utkání podaly všechny hráčky velmi dobé výkony. Musím vyzvednout především bojovnost našich děvčat.