Kadetky zvládly jen úvodní čtvrtiny

V obou utkáních Nadregionálního přeboru kadetky vyhrály první čtvrtinu, v dalších ale zápas jak ve středu 27. listopadu proti Havířovu, tak i v sobotu 30. listopadu s Krnovem ztratily.

BK Příbor – BK Havířov B 49:87 (20:19, 30:48, 43:68)

Body: Nikol Wavrová 13, Tereza Špačková 9, Markéta Zajícová 7, Vendula Zlámalová 6, Hana Peterová 5, Hana Tomaškovičová 4, Denisa Hejtmánková Denisa, Leontina Barvíková, Iva Rašková, Kateřina Halamíčková a Klára Šmídová 0. Fauly: 24/13, 5 chyb: 1/0. Trojky: 2/3. TH: 12/7 (58,3%)-42/22 (52,4%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: V předehrávaném utkání Nadregionálního přeboru jsme hostili na domácí půdě družstvo BK Havířov B. Do utkání jsme měli výborný vstup a ve 3. minutě jsme vedli 7:2. První čtvrtinu jsme vyhráli, v dalším průběhu ale soupeřky utkání ovládly a vyhrály rozdílem 38 bodů. Především proto, že děvčata polevila v obranné činnosti a toho zkušený soupeř s třemi pendlujícími hráčkami s extraligy využil k zasloužené vysoké výhře.

BK Příbor – LOKO Krnov 61:65 (19:17, 31:31, 40:52)

Body: Tereza Špačková 17, Vendula Zlámalová 13, Iva Rašková 11, Nikol Wavrová 10, Markéta Zajícová 6, Denisa Hejtmánková 4, Leontina Barvíková, Jana Netušilová a Kateřina Halamíčková 0. Fauly: 19/26. 5 chyb:1/0. Trojky: 1/1. TH: 35/20 (57,1%)-26/14 (53,8%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: V sobotním utkání jsme hostili na domácí palubovce lídra naší skupiny družstvo LOKO Krnov. Do utkání jsme nastoupily bez nemocných hráček Lucky Plačkové, Hanky Peterové a Hany Tomaškovičové, která hrála zápas za družstvo U15. Utkání bylo velmi vyrovnané, se soupeřem jsme držely krok až do poloviny utkání. Ve třetí čtvrtině si ovšem hostující družstvo, po našem polevení v obraně, vytvořilo rozhodující dvanáctibodový náskok. Krnov zvítězil těsně o 4 body. Škoda zbytečných ztrát v utkání a neproměněných šancí z pod koše. Při troše štěstí jsme mohli tento zápas i vyhrát, přesto musím děvčata pochválit za bojovnost, velmi dobrý výkon i za to, že se rvala o výsledek až do samého konce.

V příštím kole zajíždíme do Havířova, kde se v pátek 13. prosince v 18 hodin utkáme s družstvem BK Havířov B.