Cenné body z vysokoškolské půdy

V sedmém kole Severomoravské ligy – 1. třídy nastoupili příborští muži na palubovce VŠB Ostrava. A po čtyřiceti minutách slavili třetí vítězství.

VŠB Ostrava B – BK Příbor 59:65 (11:20, 22:14, 14:20, 12:11)

Body: Jan Říčka 29 (4 trojky), Zemánek 18, Novák 9 (1), Pavelka 6, Bilić 3, Obercian, Velička a Kubáň 0. TH: 6/15 (40%). Trojky: 5. Fauly: 12.

Hodnocení trenéra Libora Piškytla: Po domácím klání, které pro nás dopadlo vítězně, jsme se k odvetě vydali na vysokoškolskou půdu. Letos nevyprazdňující se marodka nám dovolila ostavit pouze sezónní průměr osmi hráčů, přesto jsme po razantním vstupu do zápasu a 12 bodům Honzy Říčky vedli po třech minutách 18:2. Vzápětí jsme ale usnuli na vavřínech a hostům se povedlo snížit na rozdíl devíti bodů.

Nevím, zda to bylo zimou, nebo nervozitou, ale v pátek nás neposlouchal míč a častokrát ani vlastní těla. I přes pár vtipných momentů a relativně těsný výsledek se nám ale povedlo zápas kontrolovat až do konce a připsat si cenné body za vítězství.

Jediné, co bych mohl vytknout, je procentuální úspěšnost trestných hodů, která má být o 50 procent vyšší, a nestálost herního projevu, díky čemuž skóre kolísalo jako rtuť na teploměru během letošní zimy.