Kadetky zakočily rok výletem do Krnova

K posledním utkání první části sezony i roku 2019 cestovaly příborské kadetky v pátek 20. prosince na palubovku prvního týmu skupiny Krnova, kde především zásluhou špatného vstupu do obou poločasů prohrály.

Loko Krnov – BK Příbor 81:65 (22:12, 36:34, 60:46)

Body: Tereza Špačková 18, Lucie Plačková 16, Vendula Zlámalová 7, Leontina Barvíková 6, Denisa Hejtmánková 6, Johana Pešatová 2, Klára Šmídová 2, Jana Netušilová 0. Fauly: 14/13. Trojky: 0/2. TH: 12/11 (91,7%)-17/7 (41,2%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: Vstup do dohrávky 11. kola jsme měli v Krnově opět velmi špatný. Po špatné obraně a zbytečných ztrátách jsme nechali domácí celek odskočit v úvodní čtvrtině na rozdíl deseti bodů.

V dalším průběhu se děvčata zlepšila v obranné činnosti a utkání jsme zkorigovali na pouhé dva body v poločase, po přestávce ale přišla další slabá chvilka. Domácí hráčky si vybudovaly čtrnáctibodový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Přes porážku byla u děvčat patrná velká snaha v závěru utkání zabojovat. Bohužel se to nepovedlo.

První polovinu sezony jsme ve skupině Sever obsadili 3. místo se 4 výhrami a 8 porážkami a skóre 735:741 a ziskem 16ti bodů. Druhou část odehrajeme ve skupině o 5. až 8. místo, kde se k nám připojí družstva ze skupiny Jih a Valašského Meziříčí.

Děvčatům přeji pěkné prožití vánočních svátků, hodně dárků pod stromečkem a do roku 2020 hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a dobrých výsledků ve škole a v basketbalu.