Kluci U15 vstoupili do žákovské ligy v Brně a Jihlavě

Pořádně náročný víkend mají za sebou basketbalisté týmu U15. Ve dvou dnech museli odehrát tři utkání ve dvou soutěžích. V sobotu dopoledne cestovali k utkání Nadregionální soutěže do Havířova a ještě tentýž den nastoupili k úvodnímu kola žákovské ligy v Brně. Náročný trojboj zakončili v neděli v Jihlavě.

Nadregionální přebor U15, skupina F

Start Havířov – BK Příbor 89:51 (17:10, 19:13, 27:16, 26:12)

Komentář trenéra Miroslava Slováka: Poklidné utkání, ve kterém jsme nedokázali zastavit lídra domácích Daniela Tomka, který nám dal polovinu bodů (45) Havířova. Z naší strany slušně odehrané utkání, trochu jsme hořeli v obraně 1 na 1 a také na doskoku, kde nás domácí vyšší hráči přeskakovali. Nejlepšími našimi hráči byli Erik Havel (18 bodů, 2 trojky), Štěpán Maléř a Michal Slovák.

Body: Havel 18 (2 trojky), Maléř a Mich. Slovák 6, A. Maslaňák a Novák 5, Ryšánek a Mar. Slovák 4, Linart 2, D. Pustějovský 1, Hanzlík, Kubečka 0. TH: 34/17. Trojky: 2. Fauly: 27.

Další utkání Nadregionálního přeboru čeká tým U15 v úterý 26. září od 17.30 hodin doma proti Valašskému Meziříčí.

——————————————————————————————————————————————–

Žákovská liga U15

SAM BŠM Brno – BK Příbor 128:34 (38:5, 35:8, 28:15, 27:6)

Trenér Miroslav Slovák: Pro vstup do žákovské ligy U15 nám los přisoudil soupeře z nejtěžších a to loňského vicemistra České republiky SAM Brno a od počátku bylo jasno, kdo je na tom lépe. Domácí nás přehrávali zcela přesvědčivě a než jsme se stačili na hřišti zorientovat byl poločasový stav přímo děsivý – 73:13.

Ve druhé části jsme přece jen trochu začali hrát a výsledek druhé poloviny utkání byl pro nás přívětivější – 56:21. Celkově nám domácí uštědřili první lekci z moderního basketbalu a kluci zjistili, že basket v kategorii U15 je už zcela o něčem jiném než minižákovský basketbal, ve kterém jsme působili ještě loni.

Body: Dostál 16, Gengela 5, A. Ivánek a Machala 4, Havel 3, Mihál 2, Celerin, Kubečka, Novák, Ryšánek, Mich. Slovák a Mar. Slovák 0. TH: 17/6. Fauly: 16.

BC Vysočina – BK Příbor 81:60 (37:9, 17:20, 10:15, 17:16)

Trenér Miroslav Slovák: V neděli jsme zavítali do haly v Jihlavě, bohužel první čtvrtina utkání proti BC Vysočina byla ve stejném duchu jako utkání v Brně. Opět jsme nestačili běhat se soupeřem a po sérii našich ztrát a rychlých protiútoků soupeře jsme prohráli první čtvrtinu výrazným rozdílem 9:37.

Od druhého hracího období jsme však nějakým mávnutím kouzelného proutku zcela změnili přístup k utkání a najednou bylo vše jinak. Domácí jsme přinutili k chybám, zlepšili jsme výrazně pohyb a střelbu a dokázali jsme vyhrát první čtvrtinu v lize a to 20:17.

Náš dobrý a bojovný výkon pokračoval i ve třetí (15:10) a čtvrté části (16:17).  Nezbývá než věřit, že v takovýchto výkonech budeme pokračovat i nadále. Všech 12 nominovaných hráčů zaslouží pochvalu za výkon ve třech částech utkání, nejlepší z našeho družstva byli Petr Celerin a David Dostál.

Body: Celerin 15, Dostál 12, A. Ivánek 11, Gengela a Havel 6 (1 trojka), Novák 4, Mihál a Mich. Slovák 2, Linart a Maléř 1, Machala a Mar. Slovák 0. TH: 20/11. Trojka: 1. Fauly: 18.

V příštích dvou kolech žákovské ligy se kluci U15 představí doma. V sobotu 30. září se v hale Masarykova gymnázia od 10 hodin postaví Snakesu Ostrava, o den později budou hrát od 9.30 proti BK Opava.