Hodnocení sezony 2022/2023 trenérem kadetů Robertem Bukovjanem

Basketbalisté BK Příbor U17 svou skupinu v Nadregionální lize vyhráli bez porážky s průměrem 102 nastřílených bodů na zápas.

Hodnocení sezony trenérem Robertem Bukovjanem: Již v létě 2022 jsme se museli rozhodnout zda, popřípadě do jaké soutěže přihlásíme kadety U17. Avizovaný zájem o naše hráče z ostatních klubů v regionu byl obrovský. Především Snakes Ostrava chtěl naše kluky na soupisku extraligového týmu.
Jednalo se celkem o sedm hráčů a já si v tu chvíli opravdu nedovedl představit objíždět severní Moravu s torzem týmu, které jsem měl k dispozici. Nakonec jsme do toho šli a byla z toho přihláška do nadregionální ligy U17.
Ve skupině G byli našimi soupeři BK Snakes Ostrava B, BK Opava B, BC Nový Jičín, TJ Start Havířov a Sokol Karviná. Čekalo nás tedy pouze deset utkání. Naše bilance byla nakonec famózní. Deset výher a žádná porážka. Rozdali jsme celkem 1023 bodů (průměr 102 bodů na zápas) a obdrželi jsme 486 bodů (průměr 49 bodů na zápas).
Již v průběhu podzimu se nám začali vracet někteří hráči z hostování. Nakonec sezónu v BK Snakes Ostrava dokončí částečně jen jeden hráč a dva mladší hráči dohrávají sezónu v lize U17 v Basketpointu Frýdek-Místek.
Sezónu nemůžu hodnotit jinak než velice povedenou. Především za kluky mě může mrzet pouze to, že kdybychom dopředu tušili jak dopadnou jejich mise ve Snakesu, tak bychom jim je určitě nedoporučovali.
Mohli bychom tento tým přihlásit do vyšší soutěže, kde by kluci odehráli kvalitnější a vyrovnanější zápasy, které by nás určitě posunuli dál. Vždyť v polovině sezóny jsem v přátelském utkání proti Basketpoint Frýdek-Místek prohráli pouze o čtyři body. Tento tým byl lídrem skupiny C celostátní ligy U17, tedy o stupeň vyšší soutěže, než kterou jsme hráli my.
Chybami se člověk učí a snad už je nebudu opakovat. Musíme se dívat dál a dopředu. Pevně věřím, že dorostenci U19 trenéra Mirka Slováka ve zbytku sezóny uhájí a udrží celostátní ligu U19 a můj tým tak bude moct převzít pomyslný štafetový kolík a v příští sezóně tak hájit barvy BK Příbor v této soutěži. Závěrem bych chtěl poděkovat rodičům a všem ostatním fanouškům za podporu, která byly i v této krátké sezóně úžasná. Moc DĚKUJEME.       

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *