Kadeti odehráli sezonu bez porážky

K poslednímu soutěžnímu utkání této sezóny nastoupili příborští kadeti v úterý 21. února v předehrávce 10. kola Nadregionální ligy U17 na půdě BK Snakes Ostrava B. A opět v neúplné sestavě.

I proto byl úvod zápasu dost rozpačitý. Mírné vedení o sedm bodů po prvních deseti minutách si kluci přenesli i do druhého poločasu. Po změně stran již však byl na palubovce jen jeden tým. Dílčí vítězství ve třetí (17:34) a ve čtvrté (13:26) čtvrtině dala výsledku zcela jednoznačnou podobu.

BK Snakes Ostrava B – BK Příbor 56:93 (9:16, 17:17, 17:34, 13:26)
Body: Grozman Michal 27 (7/6), Gabzdyl Vít 16 (5/2), Pustějovský Vojtěch 15 (1/0), Gabzdyl Vilém 12 (2/1), Kött Jakub 11, Bordovský Jan 10 (2/1), Kuliha Matěj 2 (4/2)
TH: 21:12 (57,14%). Trojky: 9 (Grozman Michal 3, Gabzdyl Vít 2, Bordovský Jan 1, Gabzdyl Vilém 1, Kött Jakub 1, Pustějovský Vojtěch 1).

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Na půdě Snakesů se nehraje nikdy lehce. Když se k tomu přidá skutečnost, že jsme hráli proti druhému týmu tabulky a hráči soupeře do toho přimíchají hodně precizní obranu, nemůžeme se divit, že jsme po prvním poločasu vyhrávali pouze o sedm bodů.
Klukům jsem zdůrazňoval, že nástup do druhé půle bude klíčový. Naštěstí si moje slova vzali k srdce a ve zbytku zápasu již dominovali. Herně i střelecky nás podržel Michal Grozman, který odehrál asi nejlepší zápas sezóny. Další klíčoví hráči odehráli přesně to, co od nich očekávám. Zápas se povedl i Kubovi Köttovi, který z minima vytěžil maximum. Pokud se nepletu, tak netrefil pouze jednu střelu ze všech, které si vypracoval.
Pozitivum bylo, že i v tak těžkém zápase se nakonec na palubovku dostal i Míša Beseda, který se vrací po těžkém zranění. Byly to pro něho první minuty v sezóně a okamžitě si v nich připsal dva důležité obranné doskoky.
Ne všem klukům končí sezóna úplně. Někteří hostují v jiných klubech, kde sezóna zdaleka není u konce a někteří kluci mají „povinnosti“ v našem klubu v kategorii U19, případně v kategorii mužů. Takže trénujeme dál, jen NRL U17 nám už skončila.