Junioři přivezli výhru z Brna

Příborští junioři cestovali v 5. a v 6. kole play out juniorské ligy na jižní Moravu a na Vysočinu. V Brně dokázali nad Tygry vyhrát, ve Žďáru nad Sázavou se jim už tolik nevedlo.

Tygři Brno – BK Příbor 77:88 (27:24, 44:53, 59:77)
Body:
Vojtěch Kubečka 25, Milan Machala 19, Štěpán Maléř 14, Erik Havel 11, Michal Metz 8, Marek Slovák 6, Vojtěch Pustějovský 6, Lukáš Hurta 2. Trojky: 15. Fauly: 15. TH: 7/3.

Trenér Miroslav Slovák: Domácí tým nastoupil vystuženým třemi pendly z extraligy a působil sebejistě i při pohledu na naší sestavu, která k utkání odcestovala jen v osmi hráčích. Zápas nám ovšem vyšel střelecky, zejména v první polovině jsme spustili střelecký koncert a dvanáct úspěšných trojek v první půli je asi náš rekord.
Ve druhé půli jsme trochu polevili v přesnosti střelby, ale i tak jsme přes velmi rychle ubývající síly dotáhli utkání do vítězného konce. Velmi důležité vítězství pro konečnou tabulku. Kluci podali velmi dobrý výkon na obou stranách palubovky.

BK Vlci Ždár n. S. – BK Příbor  87:53 (22:13, 45:29, 67:41)
Body: Štěpán Maléř 14, Michal Metz 10, Milan Machala 10, Erik Havel 8, Vojtěch Kubečka 7, Vojtěch Pustějovský 2, Marek Slovák 2. Trojky: 4. Fauly: 14. TH: 18/11.

Trenér Miroslav Slovák: Po večerních přejezdu do Ždáru nad Sázavou a předpůlnoční večeři jsme noc strávili na internátu místní Střední odborné školy. Nedělní brzké ranní utkání jsme bohužel nezačali dobře a od počátku jsme na domácí nestačili. Naše ještě početně menší sestava, Lukáš Hurta odjel ještě v sobotu zpět do Valašského Meziříčí, tahala za kratší konec a náskok domácích narůstal až do konečného rozdílu 34 bodů. To co nám v sobotu spadlo, tak v sobotu zase z koše vyskočilo.
Po první polovině nástavbové části skupiny C nám patří první místo. Do konce soutěže nám zbývá odehrát pět utkání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *