První výjezd žen ve 2.lize 1-1

Sobota 4.10.2014   TJ OP Prostějov – BK Příbor  61:35  (22:3, 9:20, 11:5, 19:7)

V hale Sportovního centra DDM Prostějov nás přivítal zatím neporažený celek OP Prostějov. První čtvrtinu raději nebudu komentovat, protože by jsem musel použít sprostá slova a to nechci. Snad jen jednu věc pro vykreslení dění na hřišti. V čase 9 58 jsme vsítili náš první a jediný koš a to ještě byla trojka téměř od poloviny hřiště-první hrací období -22:3 !!!!!!.  Od druhé čtvrtiny jsme trochu začali být domácímu týmu rovnocennějším soupeřem, v 1. minutě třetí čtvrtiny jsme snížili na 25:31, ale domácí opět zapnuli na vyšší obrátky a rozdíl ve skóre se opět postupně navýšil na závěrečných 26 bodů – 61:35.

Statistiky: Míša Drtilová-12b, 2×3, Jana Nenutilová-8b, Zuzka Monsportová-6b, Zuzka Sorková-4b, Dominika Lukacsová-3b 1×3, Monika Gottlicherová-2b, Simona Rečková-0b, Kristýna Štupáková-0b.

TH-7/6-86%, fauly-21, trojky-3x

Neděle 5.10.2014 BK Pelhřimov –  BK Příbor 43:55 (15:10, 13:24, 13:14, 2:7)

Jestliže v sobotu jsme hráli s neporaženým týmem, tak v neděli naopak s týmem, který ještě nezvítězil.  Začátek zápasu byl opět stejně hrozný jako v sobotu, jen s tím rozdílem, že náš první koš jsme dali za stavu 0:8 již v 4. minutě a první čtvrtinu jsme uhráli na naše poměru skvělý poměr 10:15. Druhá čtvrtina byla z naší strany opět výrazně lepší, přestříleli jsme domácí zejména z dálky (3×3) a ujali jsme se poločasového vedení 34:28. Výrazně zlepšenou obranou jsme ve druhé části utkání povolili domácím vsítit pouze 15 bodů (v poslední čtvrtině jen 2)a i když naše střelba se vrátila opět na průměrná čísla jsme  zaslouženě poprvé letos zvítězili – 55:43 a odpoutali jsme se ze dna tabulky.

Statistiky: Míša Drtilová-12b (2×3), Monika Gottlicherová-8b, Jana Nenutilová-7b 1×3, Kristýna Štupáková-7b, Simona Rečková-6b, Zuzka Monsportová-6b, Zuzka Sorková-6b, Dominika Lukacsová-3b.