Příborské ženy se probudily jako Šípková Růženka … snad v pravý čas …

Sobota 13.12.2014   BK Příbor – BK Pelhřimov  81:40   (18:6, 24:9, 15:15, 24:10)

Náš sobotní soupeř zatím nezískal žádné vítězství a tudíž náš úkol před zápasem byl jasný – nedopustit změnu tohoto stavu. Po dlouhé době vypadala rozcvička družstva jako rozcvička ligového týmu, když se po palubovce pohybovalo hned 10 !!! hráček v příborském dresu. Od prvních minut jsme neponechali nic náhodě a na soupeře jsme vlítli stylem, který asi nečekal soupeř a ani domácí diváci. První čtvrtina 18:6 pro nás, druhá 24:9 pro nás  a poločasový stav byl 42:15. Pohodové utkání pokračovalo i po přestávce, i když rozdíl ve skóre již nerostl tak rychle a zastavil se na 41 bodech – 81:40.

Statistiky:

Míša Drtilová-12b, Dominika Lukacsová-11b, 3×3, Jana Nenutilová-10b,1×3, Viola Fialová-10b, Dorka Drabíková-9b,1×3, Zuzka Monsportová-8b, Simona Rečková-7b, 1×3, Monika Gottlicherová-6b, Zuzka Sorková-5b, Barča Šťastná-3b.

TH-17/9-53%, trojky-6x, fauly-12

Neděle 14.12.2014 BK Příbor – TJ OP Prostějov  79:56   (21:22, 16:11, 23:13, 19:10)

Při pohledu na rozcvičující se hráčky hostujícího družstva jsem si vzpomněl na průběh našeho prvního vzájemného utkání v Prostějově, kdy se nám v první čtvrtině nedařilo vůbec nic a jen díky zoufalé dalekonosné střele téměř z poloviny hřiště jsme v první čtvrtině dali alespoň jeden koš – 22:3!! Tento hrůzostrašný scénář se díky bohu neopakoval, když jsme dali hned v první minutě koš a ujali jsme se vedení 2:0. Mírné vedení jsme si udržovali po celou první čtvrtinu a jen jednou jsme pustili v tomto utkání soupeře do vedení a to za stavu 21:22, kterým skončila první čtvrtina. V prvních sekundách druhé části úspěšnou trojkou převrátila vedení na naši stranu Dominika a od této chvíle jsme již hosty do vedení nepustili.  Díky vzrůstající únavě hostujících hráček (bylo jich jen 6) a i díky naší rychlé rotaci hráček na hřišti  a rychlé hře jsme si postupně vybudovali rozhodující bodový náskok, který jsme navýšili na konečných 23 bodů.

Statistiky:

Míša Drtilová-15b, 1×3, Dominika Lukacsová-10b,2×3, Zuzka Monsportová-8b, Jana Nenutilová-8b, Barča Šťastná-8b, Zuzka Sorková-8b, Simona Rečková-7b, Monika Gottlicherová-6b, Dorka Drabíková-5b, Viola Fialová-4b.

TH-22/10-46% !!!, trojky -3x, fauly-22

Vůbec mi ani nevadilo, že mi vypisování statistik na stránky ČBF trvalo díky velkému počtu hráček i vstřelených bodů déle než jindy a klidně si i příště rád na to udělám více času. Těmito důležitými vítězstvími jsme se posunuli před Zlín na 8. místo tabulky a dokázali jsme si, že jsme schopni  hrát s každým soupeřem, ale to jen za předpokladu, že na utkání dorazí  více jak 6 hráček. Těmito utkáními jsme se rozloučili s kalendářním rokem 2014 a další zápas odehrajeme až v roce 2015 a to u našeho rivala v Ostravě.