Děvčata U15 zakončily sezóny dvojutkáním s rezervou SBŠ

Dvěma porážkami s vítězem Nadregionální soutěže SBŠ Ostrava B zakončily příborská děvčata kategorie U15 letošní sezónu. I přes závěrečné nezdary jim patří skvělá druhá příčka.

BK Příbor – SBŠ Ostrava B 36:62 (11:12, 23:25, 29:46)

Body: Zajícová Markéta 10, Wavrová Nikol 7, Zlámalová Vendula 6, Špačková Tereza a Hofmanová Michaela 4, Rašková Iva 3, Netušilová Jana 2, Barvíková Leontina, Pěnčíková Eliška, Masopustová Terezie, Činčalová Barbora a Šmídová Klára 0. Fauly: 10/19. Trojky: 1/2. TH: 18/9 (50,0%) – 12/4 (33,3%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celou první polovinu jsme s lídrem soutěže držely krok. Ve třetí čtvrtině nám ale zkušenější soupeře odskočil na rozdíl 15 bodů a náskok ještě navyšoval. I přes vysokou porážku děvčata podala velmi dobrý a hlavně bojovný výkon.

BK Příbor – SBŠ Ostrava B 53:58 (13:20, 16:40, 35:51)

Body: Hofmanová Michaela 18, Wavrová Nikol 14, Špačková Tereza 8, Zajícová Markéta 7, Zlámalová Vendula 5, Rašková Iva 1, Netušilová Jana, Barvíková Leontina, Pěnčíková Eliška, Masopustová Terezie, Činčalová Barbora, Šmídová Klára a Jurečková Adéla 0. Fauly: 9/25. 5 chyb: 0/1. Trojky: 3/3. TH: 31/16 (51,6%) – 2/1 (50,0%).

Hodnocení trenéra Miroslava Sýkory: Ve druhém utkání měla děvčata naopak velmi špatný start a v poločase prohrávala už o 24 bodů. Ve druhé polovině se ale díky zlepšené a organizované obraně začala velmi dobře prosazovat v útočné fázi. Vycházely nám především rychlé protiútoky. Nicméně i v postupných útocích jsme se rovněž začali prosazovat po pěkných kombinacích střelbou z pod koše a ze střední i trojkové vzdálenosti. Nakonec se soupeř strachoval o vítězství, ve kterém zvítězil těsným rozdílem osmi bodů. V závěrečném soutěžním utkání sezóny podaly hráčky jeden z nejlepších výkonu v soutěži a ve třetí (19:11) a čtvrté (18:7) čtvrtině soupeře přehrávalo.

Všechny hráčky, které do sezóny zasáhly, bych chtěl pochválit za velmi dobré výkony a úspěchy v letošní sezóně 2017/2018 a hlavně za dobrou reprezentaci basketbalového klubu Příbor. Sezónu ukončíme na turnaji v polské Wisle v sobotu 16. června.