Z těžké rány od Opavy se kluci U14 rychle otřepali

Poprvé v letošní sezóně Žákovské ligy U14 se basketbalisté BK Příbor představili na domácí palubovce. Soupeři jim byli basketbalisté z Opavy a Nového Jičína.

TOROLA Basket Team Příbor – BK Opava 54:104 (14:28,11:34,14:17,15:25)

Body: Kubečka 14 (TH: 6/4), Michna 12 (4/1), Kött 11 (3/3), Hanzlík 6, Kuliha (4/3) a V. Pustějovský 3 (8/3), Bordovský (6/2) a Macek 2, Domitra 1 (2/1). TH: 33:17 (51,51%). Trojky: 1 (Lukáš Michna). Fauly: 21. Užitečnost: Kött 10, Kubečka 9, Michna 7.

TOROLA Basket Team Příbor – BC Nový Jičín 49:35 (18:4,9:15,9:8,13:8)

Body: Hanzlík 20 (TH: 13/6), Vít Gabzdyl 11 (1/0), Michna 10 (2/0), V. Pustějovský 6 (4/2), Kött 2, Bordovský Jan (4/0) a Domitra David (2/0) 0. TH: 26:8 (30,77%). Trojky: 1 (Vít Gabzdyl). Fauly: 16. Užitečnost: Hanzlík 13, Vít Gabzdyl a Michna 6.

Hodnocení trenéra Roberta Bukovjana: Z víkendu jsme chtěli mít tři body. Nedalo se moc počítat se sobotní výhrou nad Opavou, proto jsme plán museli splnit v nedělním zápase se soupeřem z okresního města. Soupeř nám však nedal nic zadarmo. Při absenci Vojty Kubečky jsme věděli, že ani jedna čtvrtina nebude jednoduchá. O to víc mě potěšil výsledek z první části, která nám vyšla přesně podle plánu – „vlítnout na ně a vytvořit si co možná největší náskok“. To se povedlo. Přečkali jsme naši těžkou druhou čtvrtinu a byli jsme pořád ve vedení. Ve druhém poločase to byl velký boj, který jsme ale ustáli. Třetí ani čtvrtou čtvrtinu jsme neprohráli a dokráčeli jsme si tak za cenným, a především plánovaným vítězstvím.